CLIMATE RULES

Přednáška je zrušena a nekoná se!

Poručit větru a dešti? NEUMÍME. Prožít celé století v jednom dni? UMÍME. V rámci unikátního projektového dne nabízíme dětem ve školách možnost stát se zástupci velmocí, vytvářet strategická rozhodnutí, investovat do technologií, vynalézat nové produkty, přemýšlet o jejich dopadu na obyčejný život a naši planetu, jednoduše stát se CLIMATE RULES - VLÁDOU KLIMATU!
Nejsme ekologičtí hysterici, ani skeptici. Věříme v lidský potenciál a kreativitu. Proto přinášíme dětem příležitost kriticky přemýšlet, poznat nové technologie, spolupracovat v týmu, posílit své prezentační dovednosti, schopnost komunikace a rozhodování – a to vše využít k záchraně planety.

Komu je přednáška určena?

Máte Grétu rádi? Nemáte Grétu rádi? To je úplně jedno, protože o ní to nebude…přijďte a zažijte CLIMATE RULES!
Nikola Koptová
nvias.org

„Učení bez myšlení je marné a zbytečné.“

Tak pravil kdysi Konfucius a já s ním souhlasím. 32 000 hodin – přibližně tolik jsem strávila ve škole, jakožto plus mínus průměrný absolvent vysoké. Kolik hodin z toho jsem musela či směla opravdu myslet? To by bylo asi k delší diskusi.
Jsem profesí psycholožka. Přemýšlet o učení a učit se přemýšlet je mým velkým zájmem. To je také jeden z důvodů, proč jsem začala spolupracovat s organizací Nvias.org. Projektové dny a kroužky, které vytváříme, dávají příležitost dětem nejen se učit, ale i myslet, být kreativní, věci si vyzkoušet a odhalit jejich principy. A to v kontextu nových technologií, jimiž jsme obklopeni, ať už dobrovolně či nedobrovolně.